Hoia oma füüsiline ja vaimne tervis korras

Üks asi, mida sel aastal on hea teha: pööra rohkem tähelepanu oma tervisele, et elust rohkem rõõmu tunda. Kui hoiad korras oma keha, siis töötab ka vaim paremini. Otsi sobivat trenni seni, kuni leiad. Ja ära lükka seda edasi, vaid tegutse kohe – praegu on suurepärane aeg sportimisega (uuesti) alustada.

Mina käin paar korda nädalas Mart Parmase juures Kuhlbarsi tänaval hiina tervisevõimlemist qigongi õppimas, nii juba vist viiendat aastat. Kui huvi pakub, tule vaatama – sellega ei kaasne kohustust jääda trenni käima. Mart Parmase trennid toimuvad esmas-, teisi- ja kolmapäeviti kell 17.30-20, ühe trenni hind on sada krooni ning kuutasu 500 krooni. Esimene trenn on loomulikult tasuta. Peale qigongi teeme vahel veidi taiji’d ning õpime shindo, shiatsu, tui na või mõnda muud ida massaaži.

Palun jaga kommentaarides soovitusi, milline trenn sulle sobib ning kuhu kutsud inimesi ennast füüsiliselt ja vaimselt korrastama.

 • Sattusin hiljuti ühe tuttavaga sellisesse “trenni” nagu power-yoga. Tegemist on nagu tavalise joogaga aga saab kergelt naha ka märjaks. Päris kift oli, soovitan. Toimub reede hommikuti Spartas.

 • raimoulavere

  Kristjani täpne nõuanne ja tähelepanek tõi mulle meelde raamatu “Täiusliku pühendumuse jõud”, mida veel mõni aeg tagasi sai Rahva Raamatust osta 99 krooniga, ent hetkel tundub kahjuks otsas olevat. Inglise keeles kõlab selle raamatu pealkiri The Power of Full Engagement.

  Asja iva n.ö pähklikoores: juhtida saab ja tuleb inimese energiat. Sestap “ravisid” nad oma kliente päevakavadega, mis sisaldasid muuhulgas pause, trenne, energiabatoonikesi jne. Sõnaga, tekitasid inimestele uusi rutiine, mis aitasid inimestel tippsportlastega sarnaselt lõdvestuda – nii vaimul kui kehal – et siis jälle tippsoorituseks valmis olla. Mulle see mõte väga meeldis ja see haakub kenasti ka Kristjani soovitusega.

 • Allan Reha

  Ise käin Sparta jõusaalis ning julgen kõigile soovitada, kes füüsilist trenni ei karda.

 • Aivar

  Jõusaali asemel soovitan http://3dtreening.ee/treeningud/ brasiilia jiu-jitsu ja lukumaadluse baaskursust. Kes arvab et tegemist on niisama-rähklemisega sellele silmaringi laiendamiseks http://www.youtube.com/watch?v=kMAeeeAauEw

 • Mina olen sügisest saadik käinud lisaks vabas õhus liikumisele suusatamisele ja jooksmisele 2 korda nädalas Pilatese trennis Ashtanga Yoga klubis Tallinnas, Marati majas (http://www.ashtanga.ee). Täitsa hea vaheldus päeval arvutis istumisele, tugevdab sisemisi kõhu- ja seljalihaseid ning parandab rühti. Võite tulla proovima 🙂