2 minuti reegel säästab pool tundi

Mida aeg edasi, seda enam vaimustun kahe minuti reeglist – see säästab mul iga päev umbes pool tundi.

Reegel ise on imelihtne: kui mingi asi nõuab alla kahe minuti, siis teen selle kohe ära. Miks? Sest alguses ülesande kalendrisse kirjapanek ja sellele aja leidmine ning hiljem ülesandele keskendumine ainuüksi nõuavad minut-poolteist.

2 replies
  1. Martin
    Martin says:

    Inimestele kes püüavad järgida David Alleni GTD ajaplaneerimismudelit, soovitan ühte head linki Outlook2007 tweakimiseks. Seni on olnud ka mõned lisajupid GTD implementeerimiseks, kuid tavaliselt on need tasulised ja ei pruugi täpselt vajadusele vastata. Antud õpetus on samuti ühe inimese vaatevinklist, kuid seda läbi tehes saab asjast parema pildi ette ja edasi võib igaüks proovida just endale sobivaks kohandamist.Link: http://davidorn.spaces.live.com/blog/cns!9B3B8FD397272614!313.entryKristjan, kui sa leiad aega, siis ehk kirjutad sellest ühe eraldi blogisissekande ka, kuna see õpetus oleks paljudele abiks.Martin Arva

  2. Kristjan Otsmann
    Kristjan Otsmann says:

    See kaks minutit on üsna suhteline ning sobib minu tavalise elutempoga. Oletame, et postkasti tuleb kiri, mis nõuab lihtsat vastust. Kui vastan sellele kohe, siis:* Kirja lugemine – 10 sekundit* Keskendumine ja taustainfo otsimine – 20 sekundit* Vastuse kirjutamine – 20 sekunditKokku: 50 sekundit.Kui lükkan sellele vastamise edasi, siis:* Otsustamine, mida kirjaga pihta hakata ja kirja liigutamine lugemisväärsete materjalide hulka – 10 sekundit* Hiljem kirja leidmine lugemisväärsete materjalide seast – 5 sekundit* Kirja lugemine – 10 sekundit* Keskendumine ja taustainfo otsimine – 20 sekundit* Vastuse kirjutamine – 20 sekunditKokku: 65 sekundit.Nagu näha, kuluks mul 2 minuti reegli eiramisel 15 sekundit rohkem aega + ma koormaksin oma süsteemi tarbetu infoga, mis omakorda raskendab materjalide leidmist (arvestades sellega, et kirju tuleb vahel kui küllusesarvest).Kaks minutit on tinglik aeg: kui mul on väga kiire, siis saab 2 minuti reeglist 30 sekundi reegel, ning kui aega küll, siis viie minuti reegel.

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

fifteen − 13 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.