3 põhimõtet kindlaks edasiliikumiseks

Kuulasin paari päeva eest intervjuud raamatu “The Monk Who Sold His Ferrari” autori Robin Sharmaga. Tal on kolm imehead põhimõtet sihikindlalt elus edasi liikumiseks, mis kõlavad küll veidi kulunult, kuid peavad igati paika:

 • Ole heatujuline, rõõmus ja positiivne – sellest sõltub eelkõige see, mida saavutad. Kui tuju on hea, laabuvad asjad oluliselt paremini.
 • Otsusta julgelt – kui sead endale sihi, visualiseeri tulemust ning mine kindlalt sihi poole.
 • Kuula oma sisemist häält – meie intuitsioon annab sageli väga häid nõuandeid tee leidmisel sihi poole. Ära aja sisemist häält segi nn “destruktiivse häälega”, mis annab endast parima, et leida põhjuseid, miks me üht või teist asja teha ei saa. Kuula ikka seda häält, mis juhatab meid edasi.

Üht Sharma soovitust tahan veel jagada, mida olen ise alateadlikult kasutanud: võta päevas aega selleks, et jalutada, ja ära mõtle sel ajal töö- ja peremõtteid. Jälgi lihtsalt toimuvat ning tunne elust mõnu. Kui aju saab korra puhata, siis pärast toimib ta seda paremini.

Olen tänulik, kui jagad kommentaariumis mõtteid ja soovitusi, kuidas sa hoiad oma tuju hea. Pärast esimese kommentaari ilmumist kirjutan, kuidas ma ise seda teen.

5 replies
 1. toivo
  toivo says:

  “Pärast esimese kommentaari ilmumist kirjutan, kuidas ma ise seda teen.”

  Väljapressimine. Kuula vaikust? leia aega et kuulata vaikust, eriti sobilik öösel või hommikul.

 2. kristjanotsmann
  kristjanotsmann says:

  Ega saladust ole. Jälgin end kõrvalt nii sageli kui meeles on ning kontrollin, kas meeleolu rõõmus.

  Kui tegeleda mõni aasta qigongi või joogaga, siis õpid ära ka nn sissepoole naeratamise. Lihtsalt võtad kätte ja muudad oma meele rõõmsamaks. Ja tunned sellest mõnu, et lustiga tehes lähevad asjad oluliselt paremini korda.

  Loomulikult on kasu ka looduse jälgimisest – vaatad liblikat, puud, rohukõrt, kaasinimest, koera, ning tunned mõnu sellest, et maailm on ilus ja hea. Kõlab naiivselt, aga toimib väga hästi, sest sügav sisu on taga.

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

3 + fourteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.