Anonüümsed meilisõltlased

Kuidas algab tavaliselt Sinu päev? Loomulikult: loed e-kirju ja võib-olla ka vaatad, mis Twitteris või Facebookis uut. Ja ongi tunnike läinud. Vahel ka paar.

Mul endalgi tuleb vahel sama viga juurde. Kui vaatad õhtul päeva üle, siis avastad, et hommikul läks tund-paar lihtsalt kaduma. Ehk peaks looma anonüümsete meilisõltlaste klubi? Inimesed kogunevad ja alustavad oma juttu: “Tere, mina olen Kristjan ning olen anonüümne meilisõltlane.” Tegelikult me ei pea ju kogu aeg meili kontrollima ega ka hommikul esimese asjana tormama kirjadele vastama.

Ma ei taha öelda, et meilikastile pilguheitmises oleks midagi halba. Meilide töötlemine koosneb kahest osast: vaatad, mida e-postituvid on su postkasti kokku kandnud, ning teise osana vastad kirjadele ning sõelud neist tegevusi välja.

Proovin oma elu korraldada nii, et hommikuti küll viskan kiirelt pilgu meilikastile peale – kas seal on asju, mis vajavad kohest tegutsemist. Aga kõikidele kirjadele vastan ja sõelun neist tegevusi välja kord päevas tunnise sessiooni jooksul; minu puhul toimub see tavaliselt pärastlõunal. Sellega hoian aega oluliselt kokku ning säästan iga päev tunni.