Me ju tegelikult suudame multitaskida!

…aga teatud piirini. Avastasin just täna hommikul, et tegin mitut asja korraga: juhtisin autot Tartusse ning samal ajal kuulasin audioraamatut sellega kaasa mõeldes. Kaks tegevust samal ajal ja kõik on korras.

Aga proovi vaid samal ajal luua audioraamatut aktiivselt kuulates vaagida oma probleeme. Ei õnnestu.

Suudame paraku multitaskida vaid kaht-kolme erinevat tegevust samal ajal, sarnaste tegevustega suudab samal ajal tegeleda alla protsendi inimkonnast.

Eks erinevate tööde samal ajal tegemisega juhtub apsakaid. Võtame näiteks autoroolis (loomulikult hands-free’d kasutades) telefoniga rääkimise. Kui sageli on juhtunud, et sisse lülitub “autopiloot” ning pärast nuputad jupp aega, et kuhu siis sõitsid? Ning loomulikult oled sel ajal liikluses ohtlikum, sest tähelepanu hajub. Aga inimesega kõrvalistmel võib vabalt juttu vesta. Mingit ideed vaagida samal ajal mitte, sest ilmneb taas eksimise oht.

Huvitav: kas multitaskinguvõimet saab harjutamisega suurendada?

4 replies
  1. Nele
    Nele says:

    ma usun, et saab küll harjutada 😀 oleks loogiline. Kuigi samas lõpmatuseni ei saa kh multitaskida. Mul tuleb ka mingi kahe tegevuse pealt piir ette vms.. Aga on teatud asju, mida ei aita korraga teha, vähemalt mina ei suuda, õppida ja samal ajal muusikat kuulata.

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] This post was mentioned on Twitter by kristjanotsmann. kristjanotsmann said: Me ju tegelikult suudame multitaskida!: …aga teatud piirini. Avastasin just täna hommikul, et tegin mitut asja kor… http://bit.ly/9KaxGs […]

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

three × five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.