Mitut olulist tööd saad teha samal ajal?

Olen vaadanud, et planeeri, kuidas tahad, aga korraga jõuab keskenduda 3-6 olulisele ülesandele. Ikka ja jälle avastan, et isegi siis, kui tahan rohkem asju ette võtta, suudan reaalselt kiirelt edasi liigutada kuni kuut projekti. Tõeline reality check: edaspidi on mõistlik hoida aktiivseid projekte just nii palju.

Kuulasin just raamatu “One Minute Manager” audioversiooni ning selles peitub sügav tõde, mis lähtub vanast heast Pareto printsiibist: iga projekti puhul kaalu hoolikalt läbi, millised on 20% tegevustest, mis annavad 80% tulemustest ning keskendu neile. Sel juhul kulutad planeerimiseks küll veidi enam aega, aga see aeg tuleb tegutsemisel kuhjaga tagasi.

Selline lähenemine aitab projektideks kuluvat aega oluliselt lühendada. Meenub 37signalsis kasutatavad kolm projekti lõpetamise reeglit, mille kohaselt on projekt lõppenud, kui

  1. Projekti eesmärgiks seatud tulemus on saavutatud või
  2. projektiks kavandatud aeg on läbi või
  3. projekti eelarve on ära kulutatud.

Sellise teguviisi tulemusena on neli viiendikku 37signalsi toodetega ülimalt rahul ning viiendik nende peale paduvihased. Vastasel juhul oleks tulemuseks neli viiendikku kuidagiviisi rahulolevaid kliente ja viiendik fänne, kuid see tulemus poleks pooltki nii tulus.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

two × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.