Kui palju päevast planeerida?

Sakslaste uuringud näitavad, et kui paned tegevuse kalendrisse kirja, siis teed selle asja ära neli korda tõenäolisemalt. Aga kui palju kalendrisse kirja panna ajaliselt?

Kas oled kunagi märganud seda, et soovid hakata ülitubliks ning planeerid hoolikalt päeva minutipealt ära? Ja siis tulevad ootamatused ja loovad plaani täiesti sassi? Ja pärast on stress veel suurem kui enne?

Siit soovitus: planeeri päevast ära hakatuseks kolmandik kuni pool, aga pea päevaplaanist täpselt kinni – käitu sama moodi nagu kõik need tegevused oleksid nõupidamised teiste inimestega. Endale antud lubadusi tuleb pidada ju vähemalt sama hoolsalt kui teistele antud lubadusi. Kui sellest hoolimata ei õnnestunud plaanidest kinni pidada, pane kirja, mis kallutas sind valitud kursilt kõrvale, ning edaspidi arvesta reaalsusega rohkem – sellega, kui palju sa tegelikult saad oma päevadest planeerida.

Sellisel moel planeeri ette nädal-paar ja hoolitse selle eest, et iga päev teeksid vähemalt ühe olulise asjaga märkimisväärse sammu edasi. See aitab asju varasemast kiiremini edasi liigutada.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

5 × three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.